fbpx

StromčekDomček.sk

Okolie

Horná Nitra

Región Hornej Nitry je významným regiónom cestovného ruchu nachádzajúcim sa v Trenčianskom kraji, ktorý ponúka mnoho príležitostí a atrakcií pre výlety.

Bojnice jednoznačne patria ku klenotom Hornej Nitry, okrem jedného z nahromantickejších zámkov v Európe tu môžete navštíviť aj zoologickú záhradu, prezrieť si vystúpenie sokoliarov, dať si kávičku v priľahlých kaviarničkách, oddychnúť si v kúpeľoch alebo vrátiť sa do praveku v Prepoštskej jaskyni.

Doslova na krok od Bojníc sa nachádza príjemné mesto Prievidza, ktoré okrem príležitostí na nákupy ponúka aj oddych na plážovom kúpalisku, množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní, športové, kultúrne podujatia a historické pamiatky v okolí krásneho námestia.

Návštevníci skanzenu môžu na vlastné oči vidieť a osobne si vyskúšať cestu, ktorou baníci každodenne fárajú do útrob zeme za prácou plnou nebezpečenstiev a nástrah. Súčasťou návštevy je aj jazda banským vláčikom. Výlet je vhodný aj pre deti.

Vďaka skvelej polohe a množstvu pohorí ponúka Horná Nitra množstvo príležitostí pre turistiku. Na západe a severozápade je obkolesená Strážovskými vrchmi – Malou Magurou, Zliechovskou hornatinou, Nitrickými vrchmi, výbežkom Malej Fatry na severe s vrchom Kľak a tiež pohoriami Žiar na severovýchode, Kremnické vrchy na východe, Vtáčnik na juhu a Tribeč na juhozápade.

Horná Nitra je ideálna pre aktívny odpočinok, krásna príroda a úžasné pohoria sú priam stvorené pre cyklistiku, lyžovanie, bežkovanie či beh v prírode. V okolí nájdete aj mnoho jazier a vodných nádrží, ktoré sú skvelé pre plávanie či veslovanie, za všetky spomeňme Nitrianske Rudno a Duchnku.

Na Hornej Nitre nájdete aj náš veľmi obľúbený dom na strome, ktorý sa nachádza v príjemnom prostredí pri obci Pravenec a ponúka skvelé ubytovanie pre rodiny s deťmi i pre páry, ktoré túžia po romantickom pobyte v lone prírody. Vďaka svojej polohe máte všetky atrakcie a zaujímavosti Hornej Nitry od nás doslova na skok.

sk_SKSlovak