fbpx

StromčekDomček.sk

Bojnice

Zámok

Pešo

Stromčekdomček sa nachádza 10 minút pešo od najbližšej dediny Pravenec. 15 minút chôdzou trvá cesta do najbližších potravín a pohostinstva. Približne polhodinová prechádzka vás zavedie do neďalekej dediny Nedožery-Brezany, ktorá ponúka reštauráciu aj vodnú nádrž.

Bicykel

Cez Poluvsie prechádza cyklotrasa Bojnický cyklookruh, ktorý ironicky nejde do Bojníc, no dostanete sa po ňom až do Handlovej. Cyklotrasa je vedená prevažne po lesných cestách a počas cesty sa prepája s inými cyklotrasami.

Ďalšou alternatívou je Žiarska radiála, na ktorú sa dá napojiť pri dedine Nedožery-Brezany. Tá má celkovú dĺžku 19,1 kilometra a dostanete sa po nej cez Prievidzu až do Bojníc.

Neďaleko Pravenca je aj Pravnianska radiála, ktorá vedie do Kanianky. Kanianka je známa svojou vodnou nádržou. Cesta potom pokračuje do Prievidze.

Pre lepší prehľad odporúčame stránku Cykloportal.sk (https://tn.cykloportal.sk/vyber-si-trasu?s=)

Autom

Autom ste za približne 10 minút v Bojniciach, ktoré ponúkajú bohaté možnosti na vyžitie všetkých vekových kategórií. Nachádzajú sa tu kúpele, ZOO, Bojnický zámok, vyhliadková veža, lanové centrum či Múzeum praveku, ktorého súčasťou je aj Prepoštská jaskyňa.

20 minút trvá cesta do Cígľa, kde nájdeme Hornonitriansky banský skanzen. Návštevníci skanzenu môžu na vlastné oči vidieť a osobne si vyskúšať cestu, ktorou baníci každodenne fárajú do útrob zeme za prácou plnou nebezpečenstiev a nástrah. Súčasťou návštevy je aj jazda banským vláčikom. Výlet je vhodný pre deti.

Za 25 minút sa dostanete do dedinky Lehota pod Vtáčnikom, ktorá ponúka aj lezeckú oblasť Sekaniny. Nachádza sa tu takmer 80 odistených lezeckých trás, s obtiažnosťou od III až po VIII+. Na svoje si tak prídu úplní začiatočníci aj pokročilí. Navyše tu nájdeme aj ferratu Volkov zub s úchvatnými výhľadmi.

sk_SKSlovak